28 Şubat 2018 Çarşamba

Ana Sayfa » , , , , , » Selina'nın Maceraları

Selina'nın Maceraları

28 Şubat 2018 Çarşamba

Sevgili okur,

Uzun zamandır bahsetmek istediğim, kızımla bayıla bayıla okuduğumuz tamda Masal'ın okul deneyiminden hemen sonra elimizde olan ve bize çok iyi gelen bir kitaptan hatta iki kitaptan bahsetmek istiyorum.

Neşeli Aile Bloğumuz çok sevgili Blogger Dostum ve meslektaşım İdil'in yani İdilob'un kızı ve tüm çocuklarımız için yazdığı Selina'nın Maceraları serisi.

Sıcacık bir çocuk hikayesi Selina, biz okurken çok eğlendik. Hatta size şöyle bir şey söyleyeyim Masalla bu sene başında bir okul denememiz oldu evet daha yaşı küçük ama ben bir kreşe veya oyun grubuna dahil olmasını istediğimden kaydımızı yaptırıp okula başladık. 3-4  gün bayıla bayıla gittiğimiz okulumuza son gün giderken daha okula çok uzun bir yol olmasına rağmen Masal huysuzlanıp ağlamaya başladı. Ben uykusuzluktan vs den diye düşünürken okula girdiğimizde bu ağlama bir krize ve birbirimize yapışmamıza sebep oldu. Nedenini sonradan anladığımız ve 4 günde bıraktığımız okulumuzdan sonra bizim evde OKUL kelimesi yasaklandı. Ne zaman okul desek Masal ters tepkiler vermeye başladığından bizde bu kelimeyi kısa bir süre hayatımızdan çıkarttık.

Sonra ne zaman Selina evimize geldi, kitapları okumaya başladık daha normal tepkiler ve davranışlar görmeye başladık. Şimdi Okula gidelim mi diye sorduğumda Hayır yanıtını alsam da en azından kelimeyi daarcığımızda kullanabiliyoruz. Selina 'ya bu konuda da ayrıca teşekkür ediyorum.

Tanıtım bülteni benim kitap tanıtımlarımda olmazsa olmazımdır bilirsiniz ama bu sefer İdilciğimin Kendi kitabının doğuş hikayesini anlattığı blog yazısının linkini bırakıyorum BURAYA. Lütfen girin okuyun, okuyun ki biz kadınlar istersek neler yaparız görün.

Sevgili İdil'i ve tatlı kızını yanaklarından kocaman öpüyorum bu vesileyle. Sen hep böyle kitaplar yaz İdilcim bizde severek okuyalım.Bu arada Selina'nın Maceraları Tüm Online Kitapçılarda, alın çocuklarınıza okuyun, okutturun.

Bu resim de Masal hanım'ın kitap okuma zamanlarından.Kitap okumak ciddi iştir bilirsiniz :)


Sevgiler....26 yorum:

 1. Çocukların okula adapte süreçleri çok değişkenlik gösteriyor bazen ama olumlu gelişmeler var en azından :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah kesinlikle birde bağışıklıkları da değişiyor bu süreçte çok ama çokc zor...

   Sil
 2. hani bazı insanlar vardır, yüz yüze gelmeye gerek duymadan uzaktan seversin. İşte sen de benim için öylesin... Bir kanım kaynadı :)
  Masal'ın kitaplarımı beğenmesine, okulla ilgili düşüncelerinin az da olsa değişmesine yardımcı olduğuma çok ama çok sevindim. O zaman durmak yok maceralara devammm... Çünkü o çocuklar için iyi niyetle, sevgiyle ve pozitif düşüncelerle yaratıldı. Umarım tüm çocuklara ulaşsın... Hep destek tam destek için çoook teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım benim duygularımız karşılıklı sende öylesin benim için. Masala çok iyi geldi gerçekten.. Umarım ulaşmak istediğin tüm yerlere gelirsin, ulaşırsın canım benim. ❤❤ hep yanındayım

   Sil
 3. Selina'nın maceralarını tüm çocukların okuması dileğiyle :)

  YanıtlayınSil
 4. Çok güzel bir başarı ,umarım bütün çocuklar bu maceraları okuma fırsatı bulur.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. umarım her çocuğun hayatına dokunur Selina :)

   Sil
 5. Benim kizimda selinayi cok seviyor❤

  YanıtlayınSil
 6. Selina çocukların sevdiği karakterler arasına girmeye başladı :)

  YanıtlayınSil
 7. Anne olmak ne kadar zor okudukça onu anladım . İdil Hanım'ı tebrik ederim , ne güzel bir kitap yazmış ki Masal'ın düşüncelerini değiştirebilmiş . Böyle kitapların yazılması , ebeveynlerin böyle şeyleri araştırıp çocukları için alması , onları böyle bilinçli bir şekilde yetiştirmesi çok güzel . Sizi de emekleriniz için ayrı tebrik ederim . Çok sevgiler . :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ah anne olmak :) vicdan azabı cennetidir her kadının yaşaması gereken. İdilciğim çok güzel bir iş yaptı devamı da gelsin ki sizlerin çocuklarına da dokunsun.

   Sil
 8. oğlum bayıldı biliyorsun Selina ya

  YanıtlayınSil
 9. minik prensesin okulu her daim sevmesi dileğiyle... Kitaplar aslında hepimizin düşüncelerini ve fikirlerini etkiliyor. O yüzden kitaplar hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Kitap seçiminde de dikkatli olmamız gerekiyor . Selinanın Maceralarını biz de yeni aldık okumak için sabırsızlanıyoruz ❤️

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarım çok sever okulu, okula gitmediği sürece evde okulculuk oynuyoruz ama okula gitme fikri Masalı sıkıyor :)

   Sil
 10. Ben yeğenime aldım. Çok sevdik. Yazını da severek okudum 😘

  YanıtlayınSil
 11. Dilerim bu sefer yorum düşer.
  Bir kitap bazen tüm yaşamı değiştirebilir.

  YanıtlayınSil

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.