12 Şubat 2017 Pazar

Ana Sayfa » , , , , » MİM / BLOĞUMUN İSMİ NEREDEN GELİYOR?

MİM / BLOĞUMUN İSMİ NEREDEN GELİYOR?

12 Şubat 2017 Pazar
Günaydınlar, herkeslere iyi haftalar diliyorum.

Uzun zamandır yazmam gereken ama yoğunluktan yazamadığım sevgili Simliciğimizin MİM davetini yazıyorum.

Bu benim ilk MİM 'im, sağolsun beni de unutmamış,birazcık gecikme yaptığım için öncelikle özür diliyorum sonrada çok bi çok teşekkür ediyorum.Evet gelelim MİM'in konusuna BLOĞUNUN İSMİ NEREDEN GELİYOR. 

Ben blog açmaya çok uzun zaman önce karar vermiş ancak evimizin reisi,zatı muhteşem eşimden veto yeyince açamamıştım, açmaya karar verdiğimde hiç düşünmeden, amacına uygun olarak kızımın ismiyle açtım bloğumu.

Çünkü her yerde söylediğim gibi bu blog Masal kıza annesinden bir hatıra olarak kalacak.Hep Masal Masal diyorum ama aslında bizim adımız MASAL ZEHRA isim hikayesine gelmişken bu vesile ile isim koyma konumuzu da anlatmış olayım.

Her anne adayı gibi hamile kaldıktan hemen sonra aldı bizi bir isim telaşı, herkes bir fikir beyan ederken benim aklımda sadece erkek isimleri geçmekte idi. Sonra zamanı gelip te Masal kız bize cinsiyetini gösterince o akşam babamız Masal olacak kızımın adı dedi ve bizde konu çözüldü.Ha ben bu kadar anlayışlı, hadi olsun o zaman diyen biri değilim ama içimden hala erkek olacak geçtiği için aslında geçiştirmiştim.Gel zaman git zaman Masal'ın erken doğumu, doğum maceramız derken tam Masallık olunca hiç itiraz etmedim, hele de kızımı görünce adının tam olacağını düşündüm.Ben hamile olduğum dönemden itibaren kız yada erkek hiç fark etmez hep iki isim düşünmüştüm, babamız kimlik almaya giderken emin miyiz Masal dimi diye sorunca ikinci isim ne olacak diye düşünmeye başladık, teyzem ve kardeşim o gece çok güzel bir dolunay olduğundan adını dolunay koymayı teklif ettiler ancak hoşuma gitmedi,daha klasik bir isim olsun istemiştim sonra Zeynep ve Zehra arasında kalınca anlam olarak ta çok güzel olduğundan (ay yüzlü, ay gibi parlak ve saf olan ayrıca Hz. Muhammed (s.a.a)'ın kızı Hz.Fatıma(sa)'nın lakabı) Zehra ya karar verdim, aylarca bulamadığım isime 15 dakika da karar verdim kısacası.


                         

Ah yine gittim anılarıma Simliciğim sayesinde tekrar tekrar bu güzel davetin için çok teşekkür ederim. Başka Mimlerde görüşmek üzere kocaman sevgiler herkese......

Bu arada bende bu güzel Mim'e sevgili ELİF İPEK DURMAZ''ı, BERİKANIN GÜNLÜĞÜ'nü ve BEN MECZUP'u davet ediyorum.


11 yorum:

 1. Ay ben teşekkür ederim asıl💖Seviyorum çok💖Umarım hayatın hep masal tadında olur💖

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aminnn canım, bu benim ilk mim'im oldu hem hatıramda hem bloğumda yeri çok ayrı olacak :)

   Sil
 2. Çok güzel bir mim olmuş anlamlı. Kızınıza bir hediye gibi bloğunuz :)) Ve her iki ismi de güzel ve anlamlı. Her ikinize de Sevgiler...:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, amaç ona güzel bir anı bırakmak sizlerinde sayesinde. Bizden de size kocaman sevgiler.

   Sil
 3. Yavrunuzu Allah size bagislasin. Ayrıca Zehra'nın Arapça kelime anlamı çiçek demektir. Çiçek gibi bir masal olmuş sizinkisi❤ Ismimi görünce çok çok mutlu oldum çok teşekkür ederim gerçekten☺ En kısa zamanda yayinlayacagim insallah 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Berikacığım, bu anlamını bilmiyordum ne güzelmiş çiçek gibi zaten benim kızım. Evet en çok senin bloğun adını merak ediyorum zaten :)

   Sil
 4. Masal çok güzel bir isim ya. :) Allah bağışlasın. :) Bu arada azıcık mimledim seni de blogumdaa. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet babamızın ilk ve tek tercihi oldu, aminn çok teşekkür ederim.Evet gördüm Mim'i en kısa zamanda yazacağım. Sevgiler...

   Sil
 5. Sevgili kızım. Kaçırdığım şeyler oluyor, kusuruma bakma. Bu iki gündür mail kutum hiç ilgim olmayan topluluklarla doluyor,
  aradan takip ettiklerimi çıkaramazsam ki çok vakit alıyor, o zaman kaçabiliyor. Bir kere Blogger Semti Etkinliği birinciliğini ve hediyeni kutlarım. Bir şey rica etsem. Yazılar biraz soluk gibi, okumakta güçlük çekiyorum, gözlerim berbat. Olursa tabii.
  Mutluluğunun sonsuza kadar sürmesini dilerim kızım. Benim de hazırladığım mimi bugün yayınlamam gerekiyor. Zehra Masal kızımızı Allah bağışlasın. Sevgilerimle Esra'cığım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ece ablacım, bloğumun yeni tasarımı yapılıyor çok daha güzel ve okunaklı olacak ben bile zor okuyorum zaman zaman daha güzel bir şeyler olacak bakalım. Aminn inşallah cümlemizin evlatlarını bağışlasın sevgi ve saygılarımla.

   Sil

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.