23 Kasım 2016 Çarşamba

Ana Sayfa » » Masal'ın kıyafet seçimi

Masal'ın kıyafet seçimi

23 Kasım 2016 Çarşamba
Kızıma alışveriş o doğduğundan beri en sevdiğim şeylerden biri benim için. Daha küçükken bebek mağazalarından çıkamayan her kıyafeti kombinleyip, birde mutlaka ona uygun ayakkabı, mama önlüğü ve şapka alan bir manyaktım. Kızımın biraz daha büyümesi ve artık ortopedik ayakkabı giymeye başlamasıyla ayakkabı alışverişimiz  kısıtlandı ama kıyafet alışverişimiz tam gaz devam ediyor.


Masal doğmadan önce, genç kızlığımda dahil olmak üzere deli misali o mağaza senin bu mağaza benim alışveriş çılgınlığım hep vardı. Aynı şekilde ayakkabı ve çanta kombinlerim kendimde de vardı ama insan anne olunca ve kız çocuğa sahip olunca her şeyi ona almak istiyormuş anladım. Annem de bayramlarda 3 ümüzü de baştan aşağı giydirir kendi ya bi üst ya bir ayakkabı alır dönerdi demek ki annelik iç güdüsü bu işler.


Kızıma alışveriş yaparken etekler, bluzlar  gibi kokoş şeylerde alıyorum ancak daha çok oyun oynarken, yerlerde yuvarlanırken rahat edebileceği şeyler tercih ediyorum.Zaman zaman erkek çocuğu gibi giydiriyorsun diyenler olsa da kızımın rahatı insanların düşündüklerinden çok daha önemli.Bende tüm yaşamım boyunca güzel olmak adına kadınların çektikleri çileye karşı olduğumdan kızıma da bu yönde alışverişler yapıyorum. Rengarenk şeyler de tercih ediyorum gri,siyah ve tonlarını da tercih ediyorum. Birde en karşı olduğum konu var ki bebeklerini genç kızlar gibi giydiren anneler, kesinlikle böyle bir şey tercih etmiyorum ve etmeyeceğim onlar daha çok küçük ileride zaten yaşlarına uygun giyinecekler, makyajlarını yapacaklar gereksiz geliyor bana.İş yerime gelen ailelerin çoğuna bakıyorum da ojeler, süsler püsler çocukları masumiyetten çıkaran, gereksiz bir şey geliyor bana, yapmayın ileride zaten fazlasını yapacaklar bırakın bebekliklerini, çocukluklarını çocuk gibi yaşasınlar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.