3 Kasım 2016 Perşembe

Ana Sayfa » » Masal kızın odası

Masal kızın odası

3 Kasım 2016 Perşembe

Bal bebeğimin odasını bir çok anne gibi doğumdan önce planlayamadım ben. Masal'ın erkenden gelişi, kuvöz maceramız, anneanne evinde kalmamız derken neredeyse 4   aylıkken odamızı hazırlamak aklımıza geldi.

Odamızı Çetin dedemiz ile birlikte İnegöl'den aldık.Benim modelim belliydi aslında düz beyaz Country tarzı bir şey istiyordum.Bütün mağazaları gezmeme rağmen tabi ki ilk gördüğümü beğenip aldım.Ben çok çocuk odası tarzı düşünmedim genç kız odası gibi bir şey hayal ettiğimden bu tarzda seçimler yaptım.

Gardırobumuz 2,5 kapılı 3 çekmeceli  orta bölüm askılardan alt ve üstte birer raf olacak şekilde tasarlanmış.yarım olan kapakta da 3 raf mevcut. bana göre gayet kullanışlı ama ileride daha büyük bir dolaba ihtiyacımız olacak sanırım.

Bu takımı beğenmem deki asıl sebep işte bu konsol.Tam anlamıyla bayıldım. 3 çekmecesi ve dolabının içindeki 2 rafıyla tam bizlik.:)


Yatağımızı da hep büyüdüğünde kullanabileceği türden istedim.Çünkü ileride mobilyanın tarzına uydurmak zor olacaktı.Birde bu yatağı alırken öğrendim ki bu yatak büyüdüğünde yani beşik özelliğini kaybettiğinde şuanda kafes olan bölüm çalışma masası oluyormuş  yanda gözüken dolabı da şifoniyer olduğunda  genç kız odamızda hazır olacak.

Ben emzirme koltuğu gibi bir şeyi çok gereksiz buluyorum bu nedenle böyle bir koltuk tercih ettim, ileride yatağının yanına veya şifoniyerin önünde kullanabilsin istedim minik tırtılım...

Gelelim aksesuarlarımıza, yazımın başında da dediğim gibi ana tema genç kız odası olunca çok ayıcıklı, çiçekli, böcekli şeyler kullanmıyorum. Bu askıda evlenirken anneannemden çaldığım bir askı aslında koyu kahve rengiydi ama ellerimle 3 kat boya geçerek beyaz yaptım.Üzerine de 2 yaş doğum günü tütüsünü koydum :)

Bizim evin en büyük aksesuarları resimlerdir, anılar, fotoğraflar çok önemlidir bizce, bu nedenle kızımızın odasında da film şeridinde  doğumundan hastane çıkışına kadar olan farklı zamanlardan resimleri var. 

Avizemiz, masa üstü gece lambamız ve tüllerimiz de babaannemizin hediyesi.....Mobilyalarımız beyaz, duvarlarımız pembe bizde halı seçimimizi pembeden yana kullandık.
Ve tabi ki  evimizin en büyük aksesuarı bal kızımız....Masal kız çok minik olduğundan  ilk zamanlar için böyle bir beşik aldı bize anneannemiz, neredeyse 1 yaşına kadar bu prenses yatağında,yatağımızın hemen yanında uyudu.
Bebeğime anneannesi baktığı için ve öğlen uykularında anneanne yatağında yatmak büyüdükçe tehlikeli olduğundan  birde park yatak edindik :) 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.