15 Ekim 2016 Cumartesi

Ana Sayfa » » Pre annesi olmak

Pre annesi olmak

15 Ekim 2016 Cumartesi


Prematüre annesi olmak değişik bir annelik güdüsü yaşatıyor insana. Ben hep hiç pimpirik bir anne olmayacağım derken hasta bir anne oldum sanırım, tabi babamızdan bahsetmiyorum bile onu ayrı bir postta uzun uzun anlatacağım nasıl bir babamız var bizim tarifi yok :) seviyorum aşkım seni

Prematüre anneliği zaten 1-0 yenik başlayan bebeğini hayata hazırlama çabaları bir yandan, her türlü hasta insandan uzak tutma çaban bir yandan, kendine bakma sağlıklı olma savaşı diğer yandan kısacası annelik delilikse prematüre anneliği psikopatlık....  Ben bu serüvende bir çok zorluk yaşadım. Mesela daha kızım hastaneden çıkmadan kılık kıyafet alışverişinde başladı problemler. Ben çok kısa bir hamilelik dönemi yaşadığımdan uzun uzadıya alışverişler yapmaya fırsatım olmadı hiç sağ olsun ailem ve dostlarım hamile kaldığım andan itibaren sürekli hediyeler aldılar prensesime benimde planım 30. haftalardan sonra başlamaktı ancak  planladığım gibi gitmedi.

Normal bildiğimiz seçkin kıyafet mağazalarının hiç birinde prematüre kıyafeti yok, varsa da kız için bir tane erkek için bir tane model var işine gelirse alıyorsun. Masal Bursa'da yattığı için ziyaret saati aralıklarında Kapalı çarşıdaki bebek mağazalarından bir kaç takım bulup alabildim  ki onlar bile büyük gelmişti benim tırtılıma. Emzikler biberonlar hepsi büyük hiç bir şekilde prematüre için bu aparatlar yok normal 0 numara alıp kullanmaya çalıştık hep. Bezlerde bilindiği üzere yeni doğan ile başlıyor biz yeni doğandan da 1 - 1, 5  kilo daha az olduğumuzdan bezlerimiz göğsümüze kadar geliyordu :)

Sonrası en büyük sıkıntımız Doktor sıkıntısı maalesef ki her doktor prematüre bebekten anlayamıyor. Yani prematüre bebekler bazı ilaçları kullanamıyor içinde ki maddeler sebebiyle yaşadığım ildeki ünlü ve tecrübeli çocuk doktorlarından maalesef bu durum nedeniyle memnun değilim. Mesela Masal en ufak bir grip olduğunda sadece 24 saatte (İlaca başlamama rağmen) ciğerimize inip inanılmaz öksürüklere sebep olabilmekte. Bu nedenle doktor sıkıntımız büyük, tam doktorumuzu bulduk derken doktorumuz başka bir ile gitmek durumunda kaldı neyse ki bize watsaptan yardımcı olmaya devam ediyor. Onun gitmesinden sonra başka bir özel hastanede kardeşlerimin de doktoru olan İshak bey ile devam ediyoruz, şuan çok memnunum kızımın hastalık teşhis ve tedavisinde nokta atışı yapmakta.

Ne kadar sorun yaşarsak yaşayalım hepsine değer bu annelik hisse boynuma sarılması, gözümün içine bakıp gülmesi benim için dünyaya bedel iyi ki varsın bal böceğim.......

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.