24 Ekim 2016 Pazartesi

Ana Sayfa » , » Masalımızın kahramanı.....

Masalımızın kahramanı.....

24 Ekim 2016 Pazartesi


Daha önce söz verdiğim gibi canım kızım bu postta sana Babanı anlatacağım. Biz kendisine Masal Kahramanı diyoruz kendi aramızda. (Sen doğduktan sonra)

Babanla biz 2008  Haziran dan beri birlikte nefes alıyoruz. Allah yokluğunu göstermesin bana  yıllardır çekiyor kahrımı :)Sende öğreneceksin ben birazcık zor insanım, ama baban kadar değil.:)

Senin varlığını öğrendiğinde telefonda ki sesini hiç unutmuyorum, çok heyecanlanmıştı, ağlamaklı bir sesle konuştu benimle ve cinsiyetini öğrendiği anda adını Masal koydu babacığın. Senin bedenimde olduğunu öğrendikten sonrada anneni hiç yormadı, ne derse yaptı, ne isterse aldı, evi temizledi, yemek yaptı, çamaşır astı kısacası ne kadar ev işi varsa elleri ile yaptı.Çoğu akşam yemeğimizi o hazırladı, kızının canı ne çektiyse onu yaptı.

Sonrasında malum doğum hikayemizde büyük rol oynadı baban, tansiyonumun yükseldiğini o fark etti bütün gece başımda bekleyip belli aralıklarla tansiyonumu ölçtü, hastanede bir an olsun elimi bırakmadı, beni yoğun bakıma aldıklarında kapıdan bir saniye ayrılmadı.Ben ameliyata girerken elimi bir saniye bırakmadı, çıktığımda yine kapıda karşılayıp ellerimi tutup alnımdan öptü kızımız çok güzel aynı sana benziyor dedi gözleri buğulu, suratı kıpkırmızı. Seni ilk gören de babandı, resmini çekip getirdi bak kızımıza diye... Hastanede minicik koltukta sabahladı kaç gece, seni görmeye geldiğimizde ertesi gün omzuma başını dayayıp hıçkırıklara boğuldu baban. Ben ilk defa onu orada ağlarken gördüm kızım, küvözünün başında hıçkıra hıçkıra ağladı. Ben yerimden kıpırdayamadığım zamanlarda sana süt taşıdı baban annecim.Yoğun bakımda seni emzirmeye geldiğimde benim kucağımdayken babanın elini tutmuştun sımsıkı orada başladı sizin aşkınız can kızım.Baban sana tam 61 gün sonra dokunabildi. Benim yaşadığım tüm zorlu süreçlerde baban tam yanımda, sana hasretiyle başa çıkmaya çalışırken birde beni avuttu güzel kızım,.Eve ilk geldiğinde kulağına ezanla adını okuyanda babandı, geceleri sana bir şey  olmasın diye anneannenle nöbet değiştirip sabahlara kadar uyanık duranda babandı annecim.

Baban etrafında göreceğin babalardan biraz farklı  (çok pimpirik kendisi) Senin herbişeyine müdahale eder mesela terlediğini, acıktığını, susadığını, uykunun geldiğini, gezmek istediğini her şeyini ama her şeyini bilir. Hala hastalandığında anneanneni gün içinde 30 sefer arar. Seni doktora götürdüğüm zamanlarda (iş dolayısıyla gelemediği zamanlarda) doktordan çıkınca arayacağım dememe rağmen mutlaka arar dayanamaz.Hasta olduğun gecelerde başında bekler, hele de ateşin varsa dereceyi elinden bırakmaz, saniye arayla ateşini ölçer. Bütün yaramazlıklarına ortak olur, sana asla kızamaz en büyük kızma cümlesi anneni çağırıyorum dur. Bir yeri karıştırmana, bir şeyi dökmene, üstünü başını pisletmene asla kızmaz tam tersi hepsine kendisi izin verir.

Çok pimpiriktir diyorum çünkü baban asla dışarıda uyumana izin vermez, biz nerede olursak olalım uyku saatinde evde olmamız gerekir bu nedenle, sayılıdır senin bebek arabanda veya misafirlikte uyuduğun zamanlar. Yemek saatini asla atlamaz mesela nerede ne şartta olursak olalım ne yemen gerektiğini bilir, bulur, alır. Bütün hayvanlara dokunmana, sevmene izin verir benim aksime.Elinden tutup saatlerce yorulmadan gezdirir, yaptığın hayali yemekleri yer, seninle sıkılmadan oyunlar oynar kızım senin baban.Daha belki de aklıma gelmeyen bir sürü şey......

Can kızım, bal kızım baban çok büyük kalpli, benim her anımda, her derdimde, sevincimde yanımda olan bir adam. Merhametli, yüce gönüllü, eli açık, dürüst adam gibi bir adam annecim. Senin gözünün içine bakan, bir gülüşüne ömrünü verebilecek biri o annecim.Senin rahatın için saatlerce sırf sen omzunda uyuyorsun diye kıpırdamazdı oturduğu yerden. Değerini bil annecim babanın, annenin ve tüm aile büyüklerinin. Hepimiz seni çok ama çok seviyoruz canım kızım iyi ki geldin, safalar getirdin meleğim......


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.