20 Ekim 2016 Perşembe

Ana Sayfa » » Kelebekli Seyahat..

Kelebekli Seyahat..

20 Ekim 2016 Perşembe


Çocuklu seyahat etmek, tüm seyahat deneyimlerini değiştiren, bütün o seyahatte ki cool tavrınızı unutacağınız deneyimlere sebep olmakta.Bizzat deneyimlerimle tescillidir.
Masal yolculuk seven, gezmeyi seven bir bebek oldu hep. Kısa yolculuklarımız dan aldığımız cesaretle 1 yaşındayken araba yolculuğu ile dedemizin yanına Marmaris'e gittik, Masal buradan Marmaris'e kadar tüm yolu uyuyarak gitti tabi ki bende :)

Sonrasında Mayıs 2016  'da uçak yolculuğunu deneyimlemeye geldi sıra, beni en çok korkutan Masal'ın kucağımdan inip yürümek istemesiydi birde Basınçtan kulaklarının rahatsız olması ardından gelebilecek ağlama ve tabi ki  her ağladığında gerçekleşen kusma... Neyse ki gidiş te hiç bir sorun yaşamadık Mayıs ayında 2 yaşını doldurmadığından kucağımda seyahat etti prenses, oyun oynadık, dışarıyı seyrettik falan derken inmiştik bile ama dönüşte Masal hanım pek kucakta durmak istemedi, kemeri bana bağlı şekilde bacak aramda yere basarak uçtuk bir süre kısa mesafe gittiğimizden çok sıkılmadan geldik ve benim korkularımın hiç birini yaşamadık. Basınçtan etkilenmemesi için iniş ve kalkışta mutlaka emzik olmasına dikkat ettim.

Gel gelelim ki Eylül ayında tatil için yine uçağı tercih ettim , bu seferki rotamız Antalya'ydı. Bu sefer 2 yaşımız dolduğundan koltukta seyahat etmemiz gerekti ve tabi ki kendi kemerini takması kalkış ve iniş anında oturması gerekti. Uçağa bindiğimiz de kesinlikle kemerini takmak istemedi, sabah çok erken yola çıktığımızdan uykusunu da doğru alamadı tabi ki,  isyankar halde bağırıp çağırdı ve sağ olsun Pegasus hava yolları rötar yaptığından inanılmaz sıkıldı,uykusu geldi, daraldı ağladı derken uyuya kaldı bende o fırsatta kemerini takıp yolculuğa hazırlandım.Dönüşte de uçak içinde 2 saat beklediğimizden ve Masalın uykusu olmadığından sürekli oyun oynamak, gezmek istedi bu nedenle çok zor bir uçuş gerçekleştirdik.

Yani demem  o ki  evet çocukla seyahat etmek çok farklı bir deneyim ancak nasıl, nereye ve ne zaman gittiğiniz çok önemli. Benim için çocuğumun rahatı ve güvenliğinin yanında seyahat ederken benim dinlenmem de önemli bu nedenle bundan sonra ki seyahatlerimi arabayla yapmayı planlıyorum.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.