27 Ekim 2016 Perşembe

Ana Sayfa » , » Hayat'tan....

Hayat'tan....

27 Ekim 2016 Perşembe

Canımın içi, hayat çok garip bir yer, büyüdükçe anlayacağın yaşayarak öğreneceğin bir çok şey var.Her zaman yanında olacağım ancak olamayacağım, olmamı istemediğin zamanlarda olacak bal kızım o yüzden annenden sana kısa notlar;

Allah bizi her zaman ihtiyacımız olan yada istediğimiz insanlarla karşılaştırmaz, bazen bize acı veren,inciten, terk eden insanlarla karşılaştırır derin bir nefes al kızım ve şükret, şükret ki bu insanlar senin sen olabilmene yardım edecek insanlar.

Kendine yetmeyi bil, sımsıkı bas ayaklarını yere her zaman başın dik olsun, çünkü sen bir tanesin, ve kimsenin seni ezmesine , kullanmasına, izin verme.

Her duyduğun ' Seni Seviyorum' a inanma, ama herkesi de karaktersiz sanma.Gidenlerin peşini bırak.Seni sevmeyeni hayatına da kalbine de koyma.Birinin seni sevmesiyle mutlu ol, çok mutlu ol ama onun sevgisine muhtaç olma, ve kimsenin yokluğundan korkma.

Kendinle yüzleşmekten korkma, kendinle barışık ol.Ve her zaman herkesten önce kendine ve vicdanına güven.Vicdanlı ol güzel kızım, insana, hayvana, doğaya herkese ve her şeye karşı vicdanlı ol.

Herkes ile arkadaş ol, herkes ile barışık ol ama gerçek dostlarının kıymetini bil, insan dostlarıyla yaşar.

Hayat sana acı dersler verecektir ancak sınırlarını belirlemeyi öğrenirsen ufak zararlar ile ayağa kalkmayı öğrenirsin kızım.Böylelikle kötü insanları tanıman ve onlardan uzak durman gerektiğini öğreneceksin.

Sende ilk zamanlar çok fazla zamanın olduğunu ve sağlığının hiç bozulmayacağını düşünebilirsin ancak zamanını çok dikkatli kullan ve sağlığına dikkat et.

Bir yerde huzursuzsan orada kalma kızım, vazgeçmeyi bil, gitmeyi öğren.Kendinden çok başkalarını önemseme önce sen annecim.Sevmediğin ve hoşlanmadığın hiç bir şeyi hatır için yapma.

Ve en önemlisi seni ölüme bile götürse asla doğruluktan ayrılma,doğru söylemek, doğru iş yapmak, doğru insan olmak çok önemli annecim.Hayatına yalancıları sokma bir kere yalan söyleyen hep söyleyecektir çünkü.

Yokluğunun fark edilmediği, varlığına değer verilmediği,başkalarının senden daha çok önemsendiği yüzünün gülmediği yerleri ve insanları sahiplenme sakın.Sadece başkalarının hayatlarını kolaylaştırmak için varsan, ve sadece senin fedakarlıkların sonunda güzel sözler duyuyorsa kulakların,yani yaptıklarınla takdir ediliyor, yapmadıkların ile eleştiriliyorsan eğer, işte o zaman sessizce kır zincirlerini topla yüreğini ve tüm acılara elveda de.Çünkü ne senden bir tane daha var nede yaşayacağın ömürden.

Çok şey bilmene gerek yok bu hayatta annecim, sevginin, fedakarlığın, değerin, sevilmenin, emeğin, kıymet vermenin ne demek olduğunu bil yeter. Ve sana bunları bilerek yaklaşan insanları fark et ve sıkıca sarıl...

Gözüne yaş,ayağına taş, yüreğine telaş değmesin İnşallah yavrum.....
3 yorum:

  1. Kalemine yüreğine sağlık bundan iyi nasihat olmaz evlada... gülüşüne kurban Rabbim yüzünü hep güldürsün hep ana kucağı sıcaklığı ve rahatlığı gör hayatın boyunca...

    YanıtlayınSil
  2. Teşekkür ederizz güzel dileklerin için aminn kere aminn inşallah

    YanıtlayınSil
  3. çok duygulandım esracığım nasıl güzel anlatmışsın...

    YanıtlayınSil

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.