22 Ekim 2016 Cumartesi

Ana Sayfa » , , » Çocuklar her zaman herkese kendini sevdirmek zorunda değil, siz de her gördüğünüz çocuğu sevmek zorunda değilsiniz.

Çocuklar her zaman herkese kendini sevdirmek zorunda değil, siz de her gördüğünüz çocuğu sevmek zorunda değilsiniz.

22 Ekim 2016 Cumartesi


Aklım almıyor bir türlü, nasıl insanlar olduk,nasıl bir hayatın içindeyiz gerçekten anlayamıyorum.
Biz eskiden gece 12 lere kadar sokakta oynayan, susayınca komşumuzun ziline basar evdeki amca teyze herkimse suyumuzu ister içer dönerdik yine oyunumuza. Mahallemizdeki amcalar,teyzeler pazardan dönerken bize de aldıklarından ikram eder bizde seve seve alır yerdik. Annelerimiz evde işlerini yapar, biz kendi başımıza saatlerce oynardık sokakta.
Ben mahallede büyüdüm ve aynı şekilde 2 kız kardeşim de, hatırlıyorum Beyza sokaktan eve gelmek bilmez annem on kere balkona çıkar eve çağırırdı. Hiç korkmazdık komşularımızdan evet kimsenin evine gitmemize izin verilmezdi ama uzak durun ondan, onula konuşmayın falan demezdi annelerimiz.Aksine yaşlılara yardım edin kızım, elinde poşet görürseniz taşıyın annecim derdi hep. Mahallemizdeki yaşlılar para verir ekmek alın derdi gider alırdık evlerine götürür dönerdik.

Ama şimdi bir çocuk sahibi olarak konuşuyorum; asla böyle şeylere izin veremem. Dün akşam haberleri izlerken tutamadım kendimi hıçkıra hıçkıra ağladım yanımda oturan evladıma sarılıp sarılıp ağladım.Irmak bebek yaktı beni de daha süt kokan teniyle, minicik elleriyle sesini bile çıkartamadan pislik, adi,şerefsiz bir adamın pis ellerinde can verdi Melek Irmak. Kamera kayıtlarını gösterdiler çöpe atıp geri alıyor falan  o çuvalı gördükçe ağladım. Sen pamuklara sar büyüt evladını şerefsizin biri yok  yapamayacağım daha fazla düşünemiyorum canım yanıyor, içim acıyor gerçekten Allah'ım en ağır cezalarıyla cezalandırsın seni, bunun hesabını ne burada ne öbür  tarafta vereme inşallah.

Benim kızım şuan 2 yaşında ve halk arasında YABANİ denilen tarzda bir çocuk ve inanın o kadar seviniyorum ki böyle olmasına anlatamam umarım hep böyle kalır. İstediğiniz gibi yargılayın 'Ay ne kadar soğuk bir çocuk' deyin inanın çok mutlu oluyorum. Hiç bir şekilde zorlamıyorum onu git annecim, öp annecim demiyorum asla da demeyeceğim. Çocuklar her zaman herkese kendini sevdirmek zorunda değil, siz de her gördüğünüz çocuğu sevmek zorunda değilsiniz.

Yavrum, canım kızım sana hatıra kalsın istediğim bir yerde buları yazmak böyle şeylerden bahsetmek istemezdim güzel yavrum.Ama ben bir anneyim başkasının evladıyla bu kadar hırpalanıyorken bazı şeyleri düşünmek bile canımı yakarken yazmadan geçemedim.

Can kızım hayatının hiç bir döneminde hiç kimsenin senin özeline, özel alanına giremeyeceğini sakın unutma.Sen istemediğin sürece hiç kimsenin seni öpmesine,sana dokunmasına izin vermek zorunda değilsin. Hoşlanmadığın bir hareket veya söz duyduğunda avazın çıktığı kadar bağırabilirsin annecim, Ve hayatının her döneminde istemediğin bir şey yapman isteniyorsa bunu ben bile söylesem HAYIR diyebilirsin annecim hayır demek en büyük ve en özel hakkın.
Hiç bir zaman annen,baban,teyzelerin, anneannen, babaannen, dedelerin dışında hiç kimseden  sana ikram edilen hiçbir şeyi alma canın  ne istiyorsa söyle annen alır bebeğim.Eğer benim veya babanın seni çağırdığı söylenirse gitme annecim ben sana mutlaka kendim söylerim böyle bir şeyi ve mutlaka gelip alırım seni güzel kızım Kim olursa olsun,her ne sebeple olursa olsun hiç kimsenin evine gitme annecim, hiç kimseden korkma annecim sana bizden başka hiç kimse ceza veremez, kızamaz annecim ileri de bu öğretmenlerin bile olsa. Hiç kimse ile bu çok çok yakınımız bile olsa kesinlikle tuvalete gitme annecim, hiç kimsenin yanında soyunup,giyinme annecim.Toplu taşıma aralarında kesinlikle hiç kimsenin kucağına oturma annecim,büyüdüğünde ve tek başına seyahat ettiğin zamanlarda çok dikkat etmelisin kızım yanlış bir hareket sezdiğinde ne kadar kalabalık olursa olsun susma annecim. Ve canım kızım  bu hayatta hiç bir zaman hiç kimseye güvenme, çünkü ben sen doğduğundan beri kendime bile güvenimi sorguluyorum bebeğim.

 Unutma ki ben her zaman senin yanındayım bal kızım ve ne olursa olsun bana her şeyi anlat aşkım ben senin için yaşıyorum ve böyle bir durumda asla sana kızmam aksine senin rahatın ve huzurun için her şeyi yaparım bebeğim. Ve seni her zaman önemsiyorum bunu sakın unutma annecim.Seni çok seviyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorum konusunda:
1. Yorumlarınızın konu ile ilgili olmasına özen gösteriniz..
2. Sataşma, saldırı veya kötü içerikli yorumların yayınlanmayacağını önemle hatırlatmak isterim.
3. Masalzehra.com 'da yapılan tüm yorumlardan,yorumu yapan kişi sorumludur.